....๑۩۞۩๑"برای کم حوصله ها و بی حوصله ها"๑۩۞۩๑....

شهلا جاهد، مظنون به قتل فاطمه (لاله) سحرخيزان همسر ۳۲ ساله ناصر محمدخانی بازيکن سابق تيم ملی فوتبال ايران است.لاله سحرخیزان هفت سال پیش در خانه خود و در حالی که همسرش همراه با تيم پرسپوليس در آلمان به سر می برد و فرزندانش در مدرسه بودند، با ضربات چاقو به قتل رسيد.
پليس در مراحل تحقيق در مورد این پرونده، به ارتباط پنهان ميان ناصر محمدخانی و یک پرستار به نام شهلا جاهد پی برد و با يافتن قرائنی عليه شهلا جاهد، او را بازداشت کرد.شهلا جاهد در مراحل بازجويی، خود را همسر موقت (صيغه ای) ناصر محمدخانی معرفی و پس از یازده ماه مقاومت در بازجویی سرانجام به قتل همسر عقدی او اعتراف کرد(تصاویر پایین) اما سپس در دادگاه منکر اعترافات خود شد.اما دادگاه شهلا جاهد را قاتل شناخت و حکم به قصاص (اعدام) او داد.این حکم در شعبه پانزدهم دیوان عالی کشور تأیید شد اما یکی از قضات پرونده با ارسال نامه ای برای رئیس قوه قضائیه ده مورد ایراد در پرونده شهلا جاهد برشمرد و در پی آن، رئیس قوه قضائیه با جلوگیری از اجرای حکم، پرونده را برای رسیدگی مجدد به دادگاه دیگری فرستاد.این دادگاه نیز شهلا جاهد را گناهکار و مستحق اعدام شناخت و شعبه 26 دیوان عالی کشور نیز حکم اعدام را تأیید کرد.این بار وکیل شهلا جاهد با ارسال نامه ای برای رئیس قوه قضائیه، از مستنداتی سخن گفت که حاکی از بیگناهی وکیل است و رئیس قوه قضائیه بار دیگر از اجرای حکم جلوگیری کرد و پرونده را به دادگاه دیگری ارجاع داد.بار سوم هم دادگاه شهلا جاهد را گناهکار دانست و حکم اعدامی که دادگاه صادر کرد در شعبه سوم دیوان عالی کشور تأیید شد.اما با وجود گذشت بیش از هفت ماه از صدور رأی تأیید دیوان عالی، دستور اجرای حکم اعدام شهلا جاهد صادر نشد تا اینکه روز گذشته (21 بهمن) رئیس قوه قضائیه اعلام کرد که پرونده شهلا جاهد دارای ایرادهای شکلی و ماهوی است و باید تحقیقات درباره قتل از ابتدا آغاز شود و قاضی دیگری به پرونده رسیدگی کند.طی سه مرحله ای که شهلا جاهد تا آستانه اعدام پیش رفت، مجموعاً بیش از ۲۷ قاضی در مراحل مختلف به پرونده او رسیدگی کردند که بیست و چند تن از آنان وی را گناهکار و هفت نفر بیگناه شناختند و هم اکنون حجم پرونده شهلا جاهد به بالای 3500 صفحه رسیده است.ماجرای قتل همسر ناصر محمدخانی طی پنج سال گذشته از گزارشهای پرخواننده صفحه حوادث روزنامه ها و بخصوص مطبوعات حوادثی و عامه پسند ایران بوده و شهلا جاهد را به مشهورترین زن ایرانی تبدیل کرده که در انتظار اعدام به سر می برد.

 عکس   شهلا جاهد سحرگاه فردا در زندان اوین اعدام می شود + عکس

شهلا در صحنه های بازسازی قتل مدام گریه میکرد و فریاد میزد:نمیتوانم!-در بازرسی از دفاتر خاطرات شهلا تمامی روزها بدون قلم خوردگی نوشته شده بود بجز روزحادثه یعنی ۱۷ مهرماه۸۱ که بنظر میرسید سعی داشته بطور تصنعی چیزهایی بنویسد تا خالی نباشد. بعد هم آنها را خط زده بود.(شهلا در دفترش با تنفر از لاله با عناوینی چون پیرزن عجوزه و کفتار یاد کرده بود!)

 عکس   شهلا جاهد سحرگاه فردا در زندان اوین اعدام می شود + عکس
شب قبل از قتل در اتاق پذیرایی و در محل قرار گرفتن شوفاژ و پشت پرده ها پنهان شده بود.او اعتراف کرد که از همینجا صدای لاله را میشنیده که به مهرنوش نماز غفیله را یاد میداده و او نیز آن را یاد گرفته و ۱۱ ماه مرتبا در زندان میخوانده است!

 عکس   شهلا جاهد سحرگاه فردا در زندان اوین اعدام می شود + عکس
در جزئیات قتل شهلا به التماسهای لاله وقتی تیغه چاقو را گرفته و قاتل روی شکمش نشسته بود اشاره کردو مدام گفت:منو ببخش لاله!(شهلا چنان با دقت از زمان و جزئیات وصحنه قتل سخن میگفت که شکی برای مامورین باقی نگذاشت که قاتل خود وی بوده است.او حتی رنگ لباس مقتوله را نیز به خاطر می آورد!)

 عکس   شهلا جاهد سحرگاه فردا در زندان اوین اعدام می شود + عکس
تشک خواب را برگردانده بود بنابراین وقتی لکه های خون را به پلیسها نشان داد. اعتراف کردند که تا آن لحظه آن را ندیده بودند!!

 عکس   شهلا جاهد سحرگاه فردا در زندان اوین اعدام می شود + عکس
ناصر محمد خانی و شهلا جاهد در اتومبیل نیروی انتظامی در محل حادثه.بررسی کارآگاهان نشان داد که ناصر به مواد مخدر اعتیاد داشته و شهلا برای وی مواد تهیه میکرده است.در دفترچه خاطرات شهلا از وی با اسم رمز "برنج" یاد شده بود!ناصر از ابتدا هم دوست نداشت که شهلا قاتل باشد...

منبع:همشهری جوان

از سوي قضات شعبه 7 تشخيص ديوان عالي كشور
حكم اعدام شهلا جاهد تاييد شد

خبرگزاري فارس: حكم اعدام شهلا جاهد به اتهام قتل همسر ناصر محمدخاني از سوي قضات شعبه هفت تشخيص ديوان عالي كشور تاييد شد.

يك مقام آگاه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس با اعلام اين خبر افزود: پس از ارسال پرونده به شعبه هفت تشخيص ديوان عالي كشور قضات دادگاه بررسي پرونده را به صورت همه جانبه آغاز كرده و سرانجام راي خود را صادر كردند.
وي افزود: قضات با اكثريت راي شهلا جاهد را مجرم شناخته و حكم اعدام او را تاييد كردند.
عبدالصمد خرمشاهي وكيل مدافع متهم نيز به خبرنگار اجتماعي فارس گفت: امروز به شعبه هفتم تشخيص ديوان عالي كشور رفتم. حكم از سوي قضات انشا و امضاء شده است. هم اكنون حكم صادره در مرحله تايپ است و قرار است روز چهارشنبه به طرفين پرونده ابلاغ شود.
شهلا متهم است 17 مهر ماه سال 81 همسر ناصر محمد خاني فوتباليست سرشناس را به قتل رسانده است كه پس از دو جلسه محاكمه به قصاص محكوم و حكم مجازاتش از سوي قضات ديوان عالي كشور تاييد شد.
پرونده شهلا با اعتراض موكلش به حكم براي رسيدگي به شعبه 15 تشخيص ديوان عالي كشور فرستاده شد كه حكم از سوي قضات اين شعبه نيز تاييد شد.

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹

دقایقی قبل شهلا جاهد به اتهام قتل لاله سحر خیزان اعدام شد. 

جام جم آنلاين: صبح امروز شهلا جاهد با حضور خانواده لاله سحرخيزان در محوطه زندان اوين به دار مجازات آويخته شد.

به گزارش جام جم آنلاين، با توجه به تعيين وقت مجازات قصاص شهلا براي تاريخ 10 آذر ، صبح امروز قاضي شعبه اجرايي احكام و رحيمي رئيس روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه به همراه عبدالصمد خرمشاهي وكيل مدافع شهلا و خانواده لاله سحرخيزان در محوطه زندان اوين حضور پيدا كردند.

در اين ارتباط ابتدا به مدت 45 دقيقه ناصر محمدخاني و فرزندش عليرضا ، مادر لاله با يكديگر به گفتگو پرداختند و تلاش وكيل مدافع شهلا و نماينده قوه قضاييه و قاضي  شعبه اجراي احكام براي جلب رضايت بي نتيجه ماند.

پس از بي نتيجه ماندن رضايت و اصرار مادر لاله مبني بر اجراي حكم ، رحيمي نماينده قوه قضاييه كه از طرف آيت الله لاريجاني در زندان حضور پيدا كرده بود از شهلا خواست تا پيرو تماس هاي تلفني خود و اظهارات قبلي اش مبني بر اينكه قصد گفتن واقعيت هايي را دارد بيان كند كه شهلا عنوان كرد حرفي براي گفتن ندارد.

پس از اين گفتگو ها، شهلا كه هيچگاه تصور نمي كرد صبح امروز به دار مجارات آويخته شود به يكباره غرورش درهم شكست و به التماس و گريه و زاري افتاد تا شايد بتواند رضايت خانواده لاله را جلب كند. اما مادر لاله عنوان كرد: فرزندان لاله در اين 9 سال بي صبرانه در انتظار اجراي حكم بودند و تنها مرگ شهلا است كه مي تواند التيام بخش رنج ها و مرارات هاي آنها باشد.

پس از اين اظهارات و اصرار تلاش هاي هيئت صلح و سازش كه بار ديگر بي نتيجه باقي ماند ، شهلا پس از اذان صبح به دار آويخته شد كه حكم فوق را يكي از نزديكان لاله اجرا كرد.

عبدالصمد خرمشاهي وكيل مدافع شهلا به خبرنگار ما گفت: من به سهم خويش از تلاش هاي آقاي رحيمي رئيس روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه كه تلاش بسياري را در جهت جلب رضايت انجام دادند تشكر مي كنم زيرا وي به نمايندگي از رئيس قوه قضاييه آمده بود تا در صورتيكه شهلا حرف تازه اي براي گفتن  داشته باشد حكم را  متوقف كرده و اين پرونده بار ديگر مورد بررسي قرار گيرد كه شهلا هيچ حرفي براي گفتن نداشت.

بطوريكه رحيمي عنوان مي كرد شهلا در تماس تلفني با وي، خود اصرار به تعيين تكليف و اجراي حكم را داشت.

در حاشيه

*شهلا  پس از خروج از بخشي كه در آن نگهداري مي شد تصور نمي كرد حكم قصاصش اجرا شود.

*در مدت 45 دقيقه مذاكره ، او حتي به ناصر محمدخاني نگاه هم نكرد و كلمه اي با او حرف نزد.

*هنگام اجراي حكم يكي از ماموران زندان گفت: به جاي شهلا بايد محمدخاني قصاص مي شد.

*وقتي شهلا از جلب رضايت نااميد شد خود را به دست و پاي مادر لاله انداخت و با گريه و التماس از او خواستار رضايت شد اما مادر لاله عنوان كرد در اين 9 سال ما هيچ بي احترامي به شهلا نكرديم و براساس آموزه هاي ديني خود قصاص را حق خود مي دانيم.

*پس از قصاص شهلا و انجام معاينات از سوي پزشك و تاييد مرگ ، وي با يك دستگاه آمبولانس به سردخانه پزشكي قانوني منتقل شد.

ثبت::  دوشنبه ۲۶ مرداد۱۳۸۸ساعت 15:25  :: روشول  |